Handball Premier : ΑΕΚ – Καματερό 34-16

Η ΑΕΚ είχε έυκολο έργο κόντρα στο Καματερό, το οποίο νίκησε με 34-16 και έπιασε τον Διομήδη Άργους στην 3η θέση της Handball Premier.

Την έβδομη συνεχόμενη νίκη της πέτυχε η ΑΕΚ, η οποία επικράτησε με 34-16 του Καματερού στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε την 11η αγωνιστική της Handball Premier.

Η Ένωση έδειξε τις διαθέσεις της από τα πρώτα λεπτά του αγώνα και με όπλο την άμυνα της υποχρέωσε σε αρκετά λάθη το Καματερό, τα οποία και εκμεταλλεύτηκε για να ξεφύγει στο σκορ, κλείνοντας το ημίχρονο με δέκα γκολ διαφορά (16-6).

Στο δεύτερο μέρος η εικόνα δεν άλλαξε. Η ΑΕΚ δεν πάτησε φρένο και συνέχισε να αυξάνει τη διαφορά, με το Καματερό να είναι ανήμπορο να αντιδράσει. Μάλιστα, ο προπονητής των Κιτρινόμαυρων, Νίκος Γραμματικός, είχε τη δυνατότητα να δοκιμάσει σχήματα και παίκτες. Κάτι που έκανε στη συνέχεια και ο προπονητής του Καματερού, Παναγιώτης Μεσσήνης.

Το τελικό 34-16 έφερε την ΑΕΚ στην 3η θέση της βαθμολογίας, όπου συγκατοικεί με τον Διομήδη Άργους.

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 6-2, 10-3, 13-5, 14-5, 16-6 (ημχ.), 19-7, 23-10, 26-11, 30-14, 31-14, 34-16

ΑΕΚ (Νίκος Γραμματικός): Χρ. Νικολαΐδης 7, Τσικογιαννόπουλος, Πέρρος, Γεωργιάδης, Χόγκας 1, Ζαμπούνης 3, Ραντούλοβιτς, Συγγάρης, Χατσίκας, Αντωνιάδης, Λόκεν 10, Δομπρής 6, Βαμβακάς 2, Μαντζόπουλος, Βραζάλιτσα 3, Μυλωνάς 2

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Παναγιώτης Μεσσήνης): Σαμαράς 1, Λαδάκης 2, Σκορδιάνος 1, Μπαλάσκας, Καμπουράκης 2, Μελετάκος 1, Ακάλεστος 4, Πιτερός, Αργυριάδης 1, Κλεώπας, Μιμίκος 2, Μπούτος 2, Βορύλλας, Κότσιρας, Κουρέτα, Βλαχοθανάσης

Διαιτητές: Συρεπίσιος – Μερτινιάν Δίλεπτα: 5-3 Πέναλτι: 1/2-3/4