ΑΕΚ – Άρης Νίκαιας 31-23

Απογεματινός περίπατος για την ΑΕΚ που νίκησε εύκολα με 31-23 τον Άρη Νίκαιας για τη 14η αγωνιστική της Handball Premier.

Η ΑΕΚ δεν είχε κανένα πρόβλημα κόντρα στον Άρη Νίκαιας κι επικράτησε με 31-23 στην αίθουσα «Γ. Κασιμάτης» του ΟΑΚΑ για τη 14η αγωνιστική της Handball Premier. Έτσι η ομάδα του Δημήτρη Δημητρούλια συνέχισε με το απόλυτο στο ελληνικό πρωτάθλημα.

Στα πρώτα λεπτά το ματς ήταν ισορροπημένο με τις δύο ομάδες να είναι κοντά σκορ. Για την ΑΕΚ σκόραρε κυρίως ο Μόγια και η διαφορά άρχισε να μεγαλώνει (11-7) όταν η Ένωση απέκτησε πλουραλισμό στο σκοράρισμα με το ημίχρονο να βρίσκει τους γηπεδούχους μπροστά με 17-11.

Στο δεύτερο μέρος η ΑΕΚ συνέχισε να αυξάνει τη διαφορά στα γκολ, φτάνοντας και σε διψήφιο αριθμό (27-16) αλλά στο τέλος έριξε κάπως τον ρυθμό της με τον Άρη Νίκαιας να μαζεύει κάπως τη διαφορά και το ματς να τελειώνει στο 31-23.

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 4-3, 7-5, 11-7, 14-10, 17-11 (ημιχρ.), 19-13, 23-14, 25-15, 27-16, 30-19, 31-23.

ΑΕΚ: Αραμπατζής, Γεωργιάδης, Ζαμπούνης, Νικολαϊδης, Κοσάνοβιτς, Μυλωνάς, Μόγια, Κοτσιώνης, Χιμένεθ, Γιάκομπσεν, Παπαδιονυσίου, Μπαμπατζανίδης, Άρσιτς, Μπουνέτα, Γιόσμου, Κριτσιοτόϊου, Χόγκας

Άρης Νίκαιας: Λαδάκης, Ταουσάνης, Βλάχος, Γρηγοράκης, Παπαδημητρίου, Μουλιάτος, Μαλανδρένιας, Ασβεστάς, Παπαδόπουλος, Κοκκοράκης, Αναστασίου, Ακερμανίδης, Κρεμμύδας, Μιμίκος, Χουρσουντιάν, Χαραλάμπους, Τζουβάρας, Χρηματόπουλος.