Ολυμπιακός – Δυναμό Μόσχας 17-9

Το 7-1 που προηγήθηκε στην πρώτη περίοδο της αναμέτρησης, στάθηκε αρκετό για τον Ολυμπιακό για να κατακτήσει τη νίκη κόντρα στην Ντιναμό Μόσχας με 17-9, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του Champions League.

Με πολλά «γκάζια» μπήκαν στην αναμέτρηση οι παίκτες του Θοδωρή Βλάχου που… βούλιαξαν τους Ρώσους. Για δύο οκτάλεπτα έπαιξαν πολύ καλό πόλο και εκμεταλλεύτηκαν οποιαδήποτε ολιγωρία της Ντιναμό, με το σκορ στο ημίχρονο να φτάνει στο 12-4.

Από εκεί και πέρα οι έμπειροι σε τέτοιες συνθήκες «ερυθρόλευκοι» έπαιξαν με τη διαφορά και δεν επέτρεψαν ούτε στιγμή στους παίκτες του Μαράτ Ζακίροφ να πιστέψουν πως μπορούν να διεκδικήσουν κάτι από την αναμέτρηση.

Το τελικό 17-9 ήταν αντιπροσωπευτικό της αναμέτρησης, με τους Γεννηδουνιά και Ομπράντοβιτς να είναι οι κορυφαίοι της αναμέτρησης σκοράροντας από 4 γκολ έκαστος.