Η πρώτη αγωνιστική της Α1 πόλο

Δείτε τα αποτελέσματα των αγώνων στην πρεμιέρα της Α1 πόλο.

Η πρώτη αγωνιστική της Α1 πόλο | to10.gr

Με τον Ολυμπιακό και τον Υδραϊκό να κάνουν επίδειξη δύναμης σε Απόλλωνα Σμύρνης και Ο.Φ.Θ. και την Βουλιαγμένη να περνάει από την έδρα του ΠΑΟΚ, ολοκληρώθηκε η πρώτη αγωνιστική της Α1 πόλο. Αναλυτικά τα αποτελέσματα όλων των αγώνων της πρεμιέρας του Πρωταθλήματος.

ΠΑΟΚ-Ν.Ο. Βουλιαγμένης

Οκτάλεπτα: 2-3, 3-2, 1-6, 2-1

ΠΑΟΚ (Παναγιώτης Βέργος): Τζωρτζάτος, Μανθογιάννης, Κόχειλας 2, Μουρατίδης, Παπαδομανωλάκης, Καρούντζος 2, Σολεϊμάνιπακ, Κεχαλάρης 1, Κουλούρης 1, Ζάτοβιτς 2, Παυλίδης, Σαρησάββας, Νάνος, Χαραλαμπόπουλος, Τάτσης.

ΝΟΒ (Χρβόγιε Κόλιανιν): Κουρούβανης Δ., Ποντικέας, Γούβης, Τίγκας 1, Καπετανάκης, Αφρουδάκης 2, Μπούχα, Γκιουβέτσης 6, Κουρούβανης Ν., Μπάσιτς 3, Καλογερόπουλος, Χριστοφορίδης, Σολανάκης, Ανδρεάδης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ 11-3

Οκτάλεπτα: 2-1, 3-0, 3-1, 3-1.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Θοδωρής Βλάχος): Πάβιτς, Γαλανόπουλος, Σκουμπάκης 1, Αργυρόπουλος-Κανακάκης, Μυλωνάκης 1, Γενηδουνιάς, Φουντούλης 2, Δερβίσης 2, Γούνας, Ομπράντοβιτς 3, Χαλυβόπουλος 1, Νικολαΐδης, Μουρίκης 1,
Κάκαρης.

ΑΠΟΛΛΩΝ (Γιάννης Κατρουζανάκης):Γαλανίδης, Ραμίρεζ 1, Μητρόπουλος, Σαρτζετάκης 1, Μοσκόφ 1, Παπαλουκάς, Παπαδόπουλος, Μαυρωτάς, Παπαγεωργίου, Δερμιτζάκης, Γραμματικός, Αλαμάνος, Κουμής, Γιαννουρής, Ξανθόπουλος.

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ 9-6

Οκτάλεπτα: 4-1, 2-1, 0-3, 3-1.

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Ηλίας Μαχαίρας): Λεβεντάκης, Αγιωργούσης, Κατσουλάκης 1, Μπατάκης 1, Σρβένκο Μάρκο, Μαζοκοπάκης, Ναστράν 4, Χατζηκυριακάκης 1, Χαριτάκης 1, Μπαριωτάκης, Παπαδόπουλος, Αποστολάκης, Βουλγαράκης 1, Μανιουδάκης, Πωλεογιώργης.

ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ (Τεό Λοράντος): Κατσαγούνος, Μητράκης, Βιτέλλας, Ρομπόπουλος, Τοράκης, Γαρδίκας 1, Γωνιωτάκης, Τρούλος 2, Τσολακούδης 1, Αλαφραγκής 1, Αλεξίου 1.

ΝΟ ΧΙΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 7-8

Οκτάλεπτα: 4-3 , 1-2 , 1-1 , 1-2

ΝΟ Χίου (Μάκης Μικέδης): Γρηγοριάδης, Μιμίδης Στ. 3, Καρακούρος, Τζελάτης 1, Παππάς, Μιμίδης Μ. 1, Κανδιόγλου, Μόκας, Σωτηριάνος, Γαβαλάς 1, Μπλάζεβιτς 1, Ντούλος, Καρακούρος Γ., Κόλλιας, Γούσης

Εθνικός Πειραιά (Φάνης Κουντουδιός): Καραμπέτσος, Τζώρτζης, Θαλασσινός, Τεσάνοβιτς, Καλαϊτζής 3, Λιαπάκης 1,Παπαδόγκωνας 1, Καραβιώτης, Φώσκολος, Μπεριστιάνος 3, Βαλλιανάτος, Σπηλιόπουλος, Πρωτοψάλτης, Ξυλούρης

ΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΩΝ ΘΑΛΑΣΣΗΣ 18-5

Οκτάλεπτα: 3-2 , 4-1 , 5-0 , 6-2

Υδραϊκός (Δημήτρης Κραβαρίτης): Μαντής, Καζάζης 3, Μιτελούδης, Κοκκινάκης, Πρέκας 3, Καλαργυρός, Μπλάνης, Χονδροκούκης 1, Αργυρόπουλος 1, Τσαχειλίδης 1, Στελλάτος 5, Ίρβινγκ 4, Πουλιόπουλος, Ρουμάνης

Όμιλος Φίλων Θαλάσσης (Τέλης Κορύτσας): Φοροτζίδης Ρ., Δανιήλ, Προσινικλής 1, Αληχανίδης Α, Ζαρκαντζάς 1, Παυλίδης, Αληχανίδης Β. 1, Δημητριάδης 1, Πισσίας 1, Φοροτζίδης Χ, Μπιτσάκης, Αντιβαλίδης, Φαρσάρης, Λεμπετλής, Παπαμανωλιουδάκης

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 7-10

Οκτάλεπτα: 2-2 , 2-3 , 2-2 , 1-3

ΓΣ Περιστερίου (Κώστας Λούδης): Καζάκος, Παπανικολάου, Γκαρντιγιάν 2, Παζαΐτης 1, Γερακούδης 1, Κουκουμάκης 1, Σκαρπέλης, Φαναριώτογλου, Αγκόρτσας, Κλήμος 1, Φωκάς 1, Τσαγκάρης, Δαλμάρας, Λαδάς, Γιαννουλάτος

ΑΝΟ Γλυφάδας (Δημήτρης Μάζης): Γαβαλάς , Ατιέ, Περόπουλος, Κουτσιαλής, Λεμπέσης, Φωτόπουλος, Γιαννόπουλος 4, Αλβέρτης 1, Χατζηγούλας 1, Παπασηφάκης, Παπανικολάου 2, Παπούκας 1, Σαλτερής, Γαλάνης, Χαλυβόπουλος 1