Με Γουλφ ανοίγει αυλαία στο Miami Open ο Τσιτσιπάς

Ο Τζέφρι Τζον Γουλφ θα είναι ο πρώτος αντίπαλος του Στέφανου Τσιτσιπά στον δεύτερο γύρο του Miami Open.

Ο Αμερικανός, Τζέφρι Τζον Γουλφ (νο167 της παγκόσμιας κατάταξης), θα είναι ο πρώτος αντίπαλος του Στέφανου Τσιτσιπά στον δεύτερο γύρο του Miami Open.

Το απόγευμα της Πέμπτης (24/03) ο 23χρονος, ο οποίος προέρχεται από τους προκριματικούς, επικράτησε μετά από μία ώρα και 29 λεπτά αγώνα με 2-0 σετ επί του Ντάνιελ Αλτμάιερ (νο69 στον κόσμο) και στην επόμενη φάση θα βρεθεί απέναντι στον Έλληνα πρωταθλητή, ο οποίος είχε περάσει άνευ αγώνα στον δεύτερο γύρο.

Ο Τζέφρι Τζον Γουλφ επικράτησε με 6-4, 6-4 και πήρε το «εισιτήριο» για την επόμενη φάση του τουρνουά της Φλόριντα, με την τρίτη συνεχόμενη νίκη του αυτή την εβδομάδα, μη έχοντας, μάλιστα, απωλέσει σετ (6-0).

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς έχει βρεθεί μόνο μία φορά στο παρελθόν απέναντι στο συνομήλικό του, έχοντας επιβληθεί με το εμφατικό 6-1, 6-0, πριν από μερικές εβδομάδες στο πλαίσιο των «16» του 500αριού τουρνουά του Ακαπούλκο