ΤΕΝΙΣ
![Οι γεμάτοι περηφάνια σημαιοφόροι Αντετοκούνμπο, Ντρισμπιώτη και η ελληνική αποστολή στην τελετή έναρξης (pics & vid)](https://www.to10.gr/wp-content/uploads/2024/07/GTbswhIW4AAThkx-300x182.jpg)
Με ορμή ξεκίνησε την προσπάθεια του ο Στέφανος Τσιτσιπάς να υπερασπιστεί τον τίτλο του στο τουρνουά «Mifel Tennis Open», που διεξάγεται στο Λος Κάμπος του Μεξικό.
Διαβάστε επίσης: Παναθηναϊκός: Ο Φατίχ Τερίμ υπέγραψε το καπέλο του και έβαλε την ημερομηνία της πρόκρισης (pic)
Ο Ελληνας πρωταθλητής ήταν κυριαρχικός, παραχώρησε μόλις 3 γκέιμ στην επιβλητική του πρεμιέρα κόντρα στον Αυστραλό και Νο 72 του κόσμου, Αλεκσάνταρ Βούκιτς, επικρατώντας με 6-3, 6-0, μετά από μόλις 64 λεπτά αγώνα και εξασφαλίζοντας μια θέση στα προημιτελικά. Εκεί θα αντιμετωπίσει τον Αμερικανό Αλεκσάνταρ Κοβάτσεβιτς, ο οποίος νωρίτερα κέρδισε τον Αυστραλό Ρίνκι Χιτσικάτα με 6-3, 4-6 και 6-4.