Πόσπισιλ-Τσιτσιπάς 0-2

Την πρόκριση για τα ημιτελικά του Οpen 13 της Μασσαλίας πανηγύρισε ο Στέφανος Τσιτσιπάς, καθώς επικράτησε με 2-0 σετ του Καναδού Αλεξάντερ Πόσπισιλ (7-5, 6-3).

Εύκολο έργο είχε ο Στέφανος Τσιτσιπάς, με τον Έλληνα τενίστα να επικρατεί 2-0 σετ του Καναδού Αλεξάντερ Πόσπισιλ σε μία 1 ώρα και 16 λεπτά αγώνα.

Με αυτή τη νίκη, ο Τσιτσιπάς πανηγύρισε την πρόκρισή του στα ημιτελικά του Open 13 της Μασσαλίας, όπου θα αντιμετωπίσει το ερχόμενο Σάββατο (22/2, 16:00) τον Αλεξάντερ Μπούμπλικ.

Ο αντίπαλος του Τσιτσιπά στα ημιτελικά είναι Καζάκος και είναι στο Νο6. της Παγκόσμιας Κατάταξης, παρά το γεγονός ότι είναι μόλις 22 χρόνων. Αξίζει να σημειωθεί πως ο Έλληνας τενίστας είναι κάτοχος αυτού του τροπαίου και φυσικά θέλει να προκριθεί στον τελικό της Κυριακής (23/2) για να υπερασπιστεί τον τίτλο του.