Αίας Ευόσμου – Α.Ο. Θήρας 1-3

Ο Α.Ο. Θήρας επικράτησε με 3-1 σετ, εκτός έδρας, του Αίαντα Ευόσμου για τη 2η αγωνιστική της Volley League Γυναικών.

Ο Α.Ο. Θήρας νίκησε με 3-1 σετ (15-25, 20-25, 25-23, 10-25) τον Αίαντα Ευόσμου για τη 2η αγωνιστική της Volley League Γυναικών που διεξήχθη στη Θεσσαολονίκη.

Οι φιλοξενούμενες μπήκαν δυνατά στο ματς και δεν άφησαν περιθώριο αντίδρασης στη γηπεδούχο ομάδα φτάνοντας εύκολα στην κατάκτηση του πρώτου σετ με 25-15. Στο δεύτερο, όμως, ο Αίας πρόβαλε μεγαλύτερη αντίσταση αλλά και πάλι ο Α.Ο. Θήρας είχες τις απαιτούμενες λύσεις κι έκανε το 2-0 (25-20).

Στο τρίτο σετ, ο Αίας Ευόσμου αποφάσισε να διεκδικήσει ό,τι του αναλογούσε από το ματς και έφτασε στην κατάκτηση του σετ με τις παίκτριες των γηπεδούχων να καταβάλλουν μεγάλη προσπάθεια (25-23). Παρ’ όλα αυτά, δεν είχαν τα ψυχικά αποθέματα κι έτσι το τέταρτο σετ ήταν μια τυπική διαδικασία για τον Α.Ο. Θήρας που σφράγισε τη νίκη (25-10).