Κόρινθος – Ηλιούπολη 0-3

Η Ηλιούπολη πέρασε εύκολα από την Κόρινθο στο ματς που ολοκλήρωσε τη 14η αγωνιστική επικρατώντας με 3-0 σετ.

Η Ηλιούπολη δεν συνάντησε ιδιαίτερο πρόβλημα στην Κόρινθο, καθώς επιβλήθηκε με 3-0 σετ στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε τη 14η αγωνιστική της Volley League.

Η ομάδα της Πηνελόπης Μπλάμη είχε τον έλεγχο του αγώνα από την αρχή του αγώνα και δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στην Κόρινθο. Η Σία Τοτσίδου με 15 πόντους ήταν η πρώτη σκόρερ για τις φιλοξενούμενες, που κυριάρχησαν πάνω στο φιλέ με 9-0 μπλοκ (4 η Γεωργία Αργυρίου). Οι γηπεδούχες έκαναν 25 λάθη, με την Κέιτ Γέιζελ να τελειώνει το παιχνίδι με 11 πόντους.

Τα σετ: 17-25, 14-25, 19-25

ΑΣΠ Κόρινθος (Μπούκουρας): Γέιζελ 11 (10/30 επ., 1 άσσος), Μπάτακ, Μπούκουρα Μ. 9 (6-27 επ., 3 άσσοι), Παναγοπούλου 3 (3/10 επ.), Ροντρίγκεζ 5 (4/12 επ., 1 άσσος, 25% υπ.), Τομαρά 2 (1/3 επ., 1 άσσος) / Μαργαρίτη (λ, 27% υπ.), Μπούκουρα Θ. (22% υπ.), Αλατζάκη 3 (3 άσσοι, 38% υπ.), Βακάλογλου.

ΓΣ Ηλιούπολης (Μπλάμη): Αργυρίου 7 (3/6 επ., 4 μπλοκ), Κωνσταντίνου 6 (6/16 επ., 55% υπ.), Λάβδα 5 (2/3 επ., 2 άσσοι, 1 μπλοκ), Λιάγκη 10 (7/19 επ., 3 άσσοι), Τοτσίδου 15 (10/30 επ., 2 άσσοι, 3 μπλοκ, 25% υπ.) / Σκυθιώτη (λ, 45% υπ.), Πανταζή.