Παρίζι: «Να ξεχάσουμε το ματς και να συγκεντρωθούμε στον πέμπτο τελικό»

Ο Κάρλο Παρίζι μίλησε για την ήττα του Ολυμπιακού από τον Παναθηναϊκό, αναφέροντας πως οι παίκτριες του πρέπει να ξεχάσουν το αποτέλεσμα και να συγκεντρωθούν στον πέμπτο τελικό.

Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε με 3-0 σετ από τον Παναθηναϊκό και οι δύο ομάδες θα λύσουν τις διαφορές τους στον πέμπτο και τελευταίο τελικό.

Ο τεχνικός των Ερυθρόλευκων, Κάρλο Παρίζι, στις δηλώσεις του τόνισε πως οι παίκτριες του θα πρέπει να ξεχάσουν τι συνέβη στο ματς και να συγκεντρωθούν στο επόμενο παιχνίδι.

Οι δηλώσεις του Κάρλο Παρίζι:

«Ο Παναθηναϊκός εκμεταλλεύτηκε σήμερα κάποιες ευκαιρίες σε κρίσιμα σημεία. Εμείς δεν πιάσαμε την απόδοση που θέλαμε και δεν επιτρέπεται σε αυτά τα ματς να χάνουμε πολλούς πόντους στη σειρά.

Στο πρώτο σετ, επιστρέψαμε από το 20-12 και είχαμε την ευκαιρία να το κερδίσουμε, αλλά δεν το κάναμε, όπως και στο δεύτερο σετ, στο 21-19.

Γενικά, δεν είχαμε την εικόνα που θέλαμε, δεν είχαμε καλό μπλοκ και άμυνα, κάναμε πολλά λάθη. Πρέπει να ξεχάσουμε αυτό το ματς και να μαζέψουμε όλη μας την ενέργεια για τον πέμπτο τελικό»