Παναθηναϊκός – Οντολένα Βόντα 3-0: Έκανε το πρώτο βήμα για τους «16»

Ο Παναθηναϊκός νίκησε άνετα την Οντολένα Βόντα με 3-0 και έβαλε τις βάσεις για την πρόκριση στους 16 του Challenge Cup.

Ο Παναθηναϊκός ήταν σοβαρός και νίκησε εύκολα την Τσεχική Οντολένα Βόντα με 3-0 σετ και έβαλε τις βάσεις για πρόκριση στους 16 του Challenge Cup.

Το πρώτο σετ ήταν ντέρμπι μέχρι το τελευταίο κομμάτι του παιχνιδιού (19-18) αλλά το σύνολο του Δημήτρη Ανδρεόπουλου έκανε ένα σερί 6-1 και πήρε το σετ με 25-19.

Το δεύτερο σετ είχε μόνο Παναθηναϊκό αφού η διαφορά άνοιξε από πολύ νωρίς με τους Πράσινους να είναι εντυπωσιακοί και να κάνουν πολύ εύκολα το 2-0 με σκορ 25-14.

Η Οντολένα ήθελε να αντιδράσει ώστε να πάρει έστω ένα σετ και αρχικά προηγήθηκε με 2-6. Οι Πράσινοι όμως ανέβασαν πολύ γρήγορα στροφές και γύρισαν το ματς με 10-9. Έτσι το ματς έγειρε προς την πλευρά του Παναθηναϊκού που με το που έγινε η ανατροπή άνοιξε τη διαφορά και το τελικό 3-0 σετ έγινε με σκορ 25-19.

Τα σετ: 25-19, 25-14, 25-19