Παμβοχαϊκός – Κηφισιά 3-1

Ο Παμβοχαϊκός κέρδισε με 3-1 την Κηφισιά, εκμεταλλευόμενος την αδυναμία της στην υποδοχή και έχοντας ως απόλυτο πρωταγωνιστή τον Ολιβέιρα, σ' ένα σπουδαίο ματς του οποίου όλα τα σετ κρίθηκαν στις λεπτομέρειες.

Νίκη με 3-1, με συνολικά τέσσερα σετ τα οποία κρίθηκαν στις λεπτομέρειες, πέτυχε ο Παμβοχαϊκός επί της Κηφισιάς στο Βραχάτι στο πλαίσιο της Volley League. Η ομάδα του Κώστα Δεληκώστα πήρε «καθαρό» τρίποντο, έχοντας ως κορυφαίο τον Ολιβέιρα.

Στην αντίπερα όχθη έκανε ντεμπούτο ο Ολλανδός Λάανε, ωστόσο δεν μπόρεσε να δώσει λύσεις στις μεγάλες αδυναμίες στην υποδοχή της Κηφισιάς, που είχε επίσης σε εξαιρετική μέρα τους Χαντ και Ρουμελιωτάκη.

Ο αγώνας ήταν πολύ κλειστός, με τις δύο ομάδες να ξεφεύγουν σπάνια με διαφορά πέραν του +3 και τον αγώνα να τελειώνει με δύο επιθέσεις του Ολιβέιρα για το 25-23 στο 4ο σετ.