Volley League Γυναικών : Ολυμπιακός – Αίας Ευόσμου 3-0

Με κορυφαία τη Σάσκια που πέτυχε 12 πόντους, ο Ολυμπιακός έκαμψε εύκολα την αντίσταση του Αίαντα Ευόσμου και διατήρησε το αήττητο στη Volley League Γυναικών.

Την 8η νίκη του σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχε ο Ολυμπιακός αφού επικράτησε, πριν από λίγο, του Αίαντα Ευόσμου με 3-0 σετ (25-18, 25-11, 25-13) στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Volley League Γυναικών.

Η διαφορά των δύο ομάδων ήταν δεδομένη με τον Ολυμπιακό να μην απειλείται -επί της ουσίας- σε κανένα σημείο του ματς. Ο Αίας Ευόσμου μπήκε δυνατά στο πρώτο σετ αλλά γρήγορα βρέθηκε πίσω στο σκορ κι έτσι το 25-18 μοιάζει αναμενόμενο. Η φιλοξενούμενη ομάδα δεν μπόρεσε να αντιδράσει στα επόμενα δύο σετ, χάνοντάς τα με ευρεία διαφορά (25-11 και 25-13) κι έτσι οι «ερυθρόλευκες» πήραν μια «καθαρή» νίκη.

Η Σάσκια πέτυχε 12 πόντους για τον Ολυμπιακό, ενώ η Κούσα ήταν η… μόνη διασωθείσα με 8.