«Ξέσπασε» ο Γιάννης Τακουρίδης μετά το μπλοκ που έκρινε τον αγώνα με τον Ολυμπιακό (pics, vid)

Ο Γιάννης Τακουρίδης πανηγύρισε έξαλλα το μπλοκ του στον Γκάβιν Σμιτ που έδωσε την πρόκριση στον ΠΑΟΚ στον ημιτελικό κόντρα στον Ολυμπιακό

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε 3-1 σετ του Ολυμπιακού στον ημιτελικό της Ιεράπετρας και πήρε την πρόκριση στον μεγάλο τελικό της διοργάνωση όπου θα κληθεί να υπερασπιστεί τον τίτλο του. Ο Γιάννης Τακουρίδης, ήταν αυτός που έβαλε τον τελευταίο πόντο στο τέταρτο σετ, με το επιτυχημένο του μπλοκ στην προσπάθεια του Γκάβι Σμιτ και το πανηγύρισε δεόντως!

Το ματς είχε δραματική εξέλιξη με τα δύο τελευταία σετ να κρίνονται στις λεπτομέρειες. Ο Ολυμπιακός είχε τρεις ευκαιρίες να ισοφαρίσει σε 2-2 τα σετ και να στείλει το ματς σε τάι μπρέικ, όμως ένας άσος του Σαφράνοβιτς και ένα μπλοκ του Τακουρίδη στον Σμιτ έδωσαν την πολυπόθητη πρόκριση στον Δικέφαλο του Βορρά.

Ο κεντρικός των Ασπρόμαυρων, Γιάννης Τακουρίδης, που «υπέγραψε» το παιχνίδι παίρνοντας τον τελευταίο πόντο, πανηγύρισε έξαλλα το μπλοκ του!

Έβγαλε την φανέλα του και ξέσπασε, ενώ στη συνέχεια φάνηκε να δακρύζει.