Το πρόγραμμα της Εθνικής στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα βόλεϊ γυναικών

Μετά από 18 χρόνια η Εθνική βόλεϊ γυναικών θα συμμετάσχει στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα που θα διεξαχθεί για πρώτη φορά σε τέσσερις χώρες. 23 Αυγούστου με 8 Σεπτεμβρίου θα διαρκέσει η διοργάνωση.


Το πρόγραμμα της Εθνικής στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα βόλεϊ γυναικών | to10.gr

Από τις 23 Αυγούστου έως τις 8 Σεπτεμβρίου, Τουρκία, Πολωνία, Ουγγαρία και Σλοβακία, θα φιλοξενήσουν το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα βόλεϊ γυναικών, με τη συμμετοχή της Εθνικής μας ομάδας.

Η Ελλάδα θα συμμετάσχει για πρώτη φορά μετά από 18 χρόνια σε αυτή τη διοργάνωση και βρίσκεται στον Α’ όμιλο, όπου θα αγωνιστεί κόντρα στη διοργανώτρια Τουρκία, την πρωταθλήτρια κόσμου Σερβία, τη Βουλγαρία, τη Γαλλία και τη Φινλανδία.

Από τη φάση των ομίλων θα προκριθούν οι τέσσερις πρώτοι κάθε ομίλου, ενώ στη φάση των «16» ο Α’ όμιλος διασταυρώνεται με τον Γ’ και ο Β’ με τον Δ’.

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων των τεσσάρων ομίλων του EurovolleyW:

Α’ όμιλος (Τουρκία – Άγκυρα)

Παρασκευή 23 Αυγούστου

14.30: Γαλλία – Βουλγαρία

15.00: Σερβία – Φινλανδία

20.00: Τουρκία – Ελλάδα

Σάββατο 24 Αυγούστου

17.00: Γαλλία – Ελλάδα

19.30: Φινλανδία – Τουρκία

Κυριακή 25 Αυγούστου

17.00: Βουλγαρία – Σερβία

19.30: Ελλάδα – Φινλανδία

Δευτέρα 26 Αυγούστου

17.00: Γαλλία – Σερβία

19.30: Τουρκία – Βουλγαρία

Τρίτη 27 Αυγούστου

17.00: Φινλανδία – Γαλλία

19.30: Ελλάδα – Βουλγαρία

Τετάρτη 28 Αυγούστου

17.00: Σερβία – Ελλάδα

19.30: Γαλλία – Τουρκία

Πέμπτη 29 Αυγούστου

17.00: Βουλγαρία – Φινλανδία

19.30: Τουρκία – Σερβία

Β’ όμιλος (Πολωνία – Λοτζ)

Παρασκευή 23 Αυγούστου

15.00: Βέλγιο – Ουκρανία

18.30: Ιταλία – Πορτογαλία

21.30: Πολωνία – Σλοβενία

Σάββατο 24 Αυγούστου

19.00: Βέλγιο – Σλοβενία

21.30: Πορτογαλία – Πολωνία

Κυριακή 25 Αυγούστου

19.00: Σλοβενία – Πορτογαλία

21.30: Ουκρανία – Ιταλία

Δευτέρα 26 Αυγούστου

19.00: Ιταλία – Βέλγιο

21.30: Πολωνία – Ουκρανία

Τρίτη 27 Αυγούστου

19.00: Πορτογαλία – Βέλγιο

21.30: Ιταλία – Σλοβενία

Τετάρτη 28 Αυγούστου

18.30: Βέλγιο – Πολωνία

21.00: Ουκρανία – Σλοβενία

Πέμπτη 29 Αυγούστου

19.00: Πορτογαλία – Ουκρανία

21.30: Πολωνία – Ιταλία

Γ’ όμιλος (Ουγγαρία – Βουδαπέστη)

Παρασκευή 23 Αυγούστου

16.00: Κροατία – Αζερμπαϊτζάν

18.30: Ολλανδία – Ρουμανία

21.30: Ουγγαρία – Εσθονία

Σάββατο 24 Αυγούστου

19.00: Εσθονία – Κροατία

21.30: Ρουμανία – Ουγγαρία

Κυριακή 25 Αυγούστου

16.30: Αζερμπαϊτζάν – Ολλανδία

19.00: Εσθονία – Ρουμανία

Δευτέρα 26 Αυγούστου

19.00: Ολλανδία – Κροατία

21.30: Ουγγαρία – Αζερμπαϊτζάν

Τρίτη 27 Αυγούστου

19.00: Ολλανδία – Εσθονία

21.30: Ρουμανία – Κροατία

Τετάρτη 28 Αυγούστου

16.30: Αζερμπαϊτζάν – Εσθονία

19.00: Κροατία – Ουγγαρία

Πέμπτη 29 Αυγούστου

16.30: Ρουμανία – Αζερμπαϊτζάν

19.00: Ουγγαρία – Ολλανδία

Δ’ όμιλος (Σλοβακία – Μπρατισλάβα)

Παρασκευή 23 Αυγούστου

15.30: Ελβετία – Γερμανία

18.00: Λευκορωσία – Ρωσία

21.00: Σλοβακία – Ισπανία

Σάββατο 24 Αυγούστου

18.30: Γερμανία – Ισπανία

21.00: Ελβετία – Σλοβακία

Κυριακή 25 Αυγούστου

18.30: Ισπανία – Λευκορωσία

21.00: Ρωσία – Ελβετία

Δευτέρα 26 Αυγούστου

18.30: Γερμανία – Ρωσία

21.00: Σλοβακία – Λευκορωσία

Τρίτη 27 Αυγούστου

18.30: Ισπανία – Ελβετία

21.00: Γερμανία – Σλοβακία

Τετάρτη 28 Αυγούστου

18.30: Ρωσία – Ισπανία

21.00: Γερμανία – Λευκορωσία

Πέμπτη 29 Αυγούστου

18.30: Ελβετία – Λευκορωσία

21.00: Σλοβακία – Ρωσία

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ
Κλείσιμο