Ολυμπιακός : Με τη Λοκομοτίβ Μπακού στους 16 του Challenge Cup

Τη Λοκομοτίβ Μπακού θα κληθεί να αντιμετωπίσει στη φάση των 16 του Challenge Cup ο Ολυμπιακός.

Ο Ολυμπιακός θα αναμετρηθεί κόντρα στη Λοκομοτίβ Μπακού στο πλαίσιο της φάσης των 16 του CEV Challenge Cup.

Οι ερυθρόλευκοι έμαθαν χθες την αντίπαλό τους, με τους Αζέρους να επικρατούν με 3-0 σετ της Φόντε Αζόρες στην Πορτογαλία. Μάλιστα, νίκησαν στο χρυσό σετ, το οποίο παίχτηκε αφού είχαν ηττηθεί στην έδρα τους με 3-1 στο πρώτο μεταξύ τους ματς.

Ο Ολυμπιακός, λοιπόν, κόντρα στην ομάδα από το Μπακού θα κληθεί να κάνει ακόμη ένα βήμα στη διοργάνωση, ύστερα από την μεγάλη πρόκριση επί της Τουρ. Το πρώτο παιχνίδι με τη Λοκομοτίβ είναι προγραμματισμένο για τις 16-18 Ιανουαρίου, ενώ ο επαναληπτικός αγώνας θα διεξαχθεί στις 30 Ιανουαρίου – 1 Φεβρουαρίου.