Με την ψυχολογία στα ύψη

Σε πολύ καλή κατάσταση οι Κολομβιανοί, εξασφαλίζουν την πρόκριση με νίκη

Εντυπωσίασε η Κολομβία στην πρεμιέρα επικρατώντας με 2-0 της Αργεντινής και έδωσε το στίγμα ότι θα είναι δυνατή διεκδικήτρια του φετινού τίτλου. Ήλεγξε τις επιθέσεις του Μέσσι και της παρέας του και χτύπησε στις αντεπιθέσεις με δύο όμορφα γκολ στο 2ο ημίχρονο από τον Μαρτίνες στο 71’ και τον Σαπάτα στο 85’.

Πολύ καλές εντυπώσεις άφησε και το Κατάρ στον αγώνα απέναντι στην Παραγουάη και έδειξε πως δεν θα αποτελέσει σάκο του μποξ στη διοργάνωση.

Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 4’ με γκολ-πέναλτι και δέχθηκε κι άλλο γκολ στο ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου, δεν τα παράτησε και πέτυχε τη μίνι ανατροπή, ενώ είχε τις φάσεις να πάρει ακόμη και τη νίκη.

Διαβάστε στο Betarades.gr το αναλυτικό preview του αγώνα Κολομβία – Κατάρ με όλα τα τελευταία νέα των δύο ομάδων, ρεπορτάζ, απουσίες, πιθανές ενδεκάδες, χρήσιμα στατιστικά στοιχεία και φυσικά τη στοιχηματική εκτίμηση.