Ο τελικός των τελικών στην Τουρκία!

Στο έβδομο παιχνίδι θα κριθεί το πρωτάθλημα στην Τουρκία.

Συναρπαστική η σειρά των τελικών στο τουρκικό πρωτάθλημα μπάσκετ με τις Εφές και Φενέρ να τα δίνουν όλα για τον τίτλο.

Την Τετάρτη η ομάδα του Ομπράντοβιτς επικράτησε με 85-69 εντός έδρας και έκανε το 3-3 στη σειρά.

Ισορροπημένος ο αγώνας για 3 περιόδους με τις δύο ομάδες να εναλλάσσονται στο προβάδισμα του σκορ, ξέφυγε όμως στην 4η περίοδο η γηπεδούχος με ένα επιμέρους σερί 16-1 και έδωσε “παράταση” στη μεγάλη μάχη.

Απόψε λοιπόν θα στεφθεί ο πρωταθλητής με την Εφές να διεκδικεί τον 14ο τίτλο της ιστορίας της και το πρώτο μετά από 10 χρόνια, ενώ η Φενέρ διεκδικεί τον 13ο τίτλο και τον 4ο συνεχόμενο.

Διαβάστε στο Betarades.gr το αναλυτικό preview του αγώνα Εφές Αναντολού – Φενέρμπαχτσε με όλα τα τελευταία νέα των δύο ομάδων, ρεπορτάζ, απουσίες, χρήσιμα στατιστικά στοιχεία και φυσικά τη στοιχηματική εκτίμηση.