Με την πλάτη στον τοίχο η Αργεντινή

Αγώνας δίχως αύριο για την ομάδα του Μέσσι απέναντι στο Κατάρ.

Πάλι απογοητευτική η Αργεντινή απέναντι στην Παραγουάη, έμεινε στο 1-1 και ήταν τυχερή που αντίπαλοί της αστόχησαν σε πέναλτι στο β΄ημίχρονο. Οι Παραγουανοί προηγήθηκαν στο 1ο ημίχρονο, αφού βρήκαν τα γνωστά κενά στην άμυνα της Αργεντινής, με τον Μέσσι να ισοφαρίζει από την βούλα του πέναλτι στην επανάληψη. Έμπλεξε η αλμπισελέστε και θέλει πια μόνο νίκη απέναντι στο Κατάρ για να προκριθεί στην επόμενη φάση του θεσμού.

Μόνο νίκη θέλει και το Κατάρ για να συνεχίσει στη διοργάνωση και με τις εμφανίσεις του απέναντι σε Παραγουάη και Κολομβία απέδειξε πως δεν θα είναι εύκολος αντίπαλος, αφού παίζει δίχως άγχος και έχει επικίνδυνους παίκτες στην επίθεση.

Διαβάστε στο Betarades.gr το αναλυτικό preview του αγώνα Κατάρ – Αργεντινή με όλα τα τελευταία νέα των δύο ομάδων, ρεπορτάζ, απουσίες, πιθανές ενδεκάδες, χρήσιμα στατιστικά στοιχεία και φυσικά τη στοιχηματική εκτίμηση.