Όταν ο Μιλιβόγεβιτς «σκότωσε» τον ΠΑΟΚ (vid)

Σαν σήμερα το 2016, ο Ολυμπιακός νίκησε με 2-1 τον ΠΑΟΚ στο «Γ. Καραϊσκάκης» με γκολ του Λούκα Μιλιβόγεβιτς στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Το ημερολόγιο έδειχνε 23 Οκτωβρίου του 2016 όταν ο Ολυμπιακός υποδεχόταν τον ΠΑΟΚ στο «Γ. Καραϊσκάκης» στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Super League.

Οι «ερυθρόλευκοι» έμειναν πίσω στο σκορ στο 6ο λεπτό όταν ο Βαρέλα έκανε από κοντά το 1-0 για τον ΠΑΟΚ ύστερα από κόρνερ που είχαν κερδίσει οι φιλοξενούμενοι. Στο 25ο λεπτό ο ίδιος παίκτης έστειλε ξανά την μπάλα στα δίχτυα αλλά αυτή τη φορά στην εστία της δικής του ομάδας δίνοντας την ισοφάριση στον Ολυμπιακό.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στον αγωνιστικό χώρο και βρήκαν τη λύση στις καθυστερήσεις του αγώνα όταν ο Λούκα Μιλιβόγεβιτς με κεφαλιά διαμόρφωσε το 2-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση με τον Ολυμπιακό να παίρνει μία ακόμη νίκη κόντρα στον «Δικέφαλο» του Βορρά.

Ήταν μία μεγάλη νίκη επειδή σημαδεύτηκε από ανατροπή και έδειξε ποιος ήταν το αφεντικό στο Φάληρο.