Κρητική τεσσάρα στον Βόλο

Ο Α.Ο Χανίων Κισσαμικός πέτυχε μεγάλη εκτός έδρας νίκη επί του Βόλου με 4-1. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους φιλοξενούμενους ο Ρίσκι, ο οποίος πέτυχε δύο γκολ

Πολύ μεγάλη εκτός έδρας νίκη επί του Βόλου πέτυχε ο Α.Ο Χανίων Κισσαμικός καθώς η ομάδα της Κρήτης επικράτησε του αντιπάλου της με 4-1. Οι φιλοξενούμενοι πραγματοποίησαν πολύ καλή εμφάνιση και κατάφεραν να πετύχουν μια σπουδαία νίκη επί του πρωτοπόρου της βαθμολογίας στο πρωτάθλημα της Football League. Αυτό μάλιστα που πρέπει να σημειωθεί είναι ότι όλα τα γκολ μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης.

Ο Βόλος έμεινε με δέκα παίκτες στο 47’ λόγω αποβολής του Γκαλίτσιου και η ομάδα της Κρήτης άνοιξε το σκορ με γκολ του Ρίσκι στο 58’. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με γκολ του Μάντζη στο 64’ αλλά η συνέχεια ανήκε στους φιλοξενούμενους.

Ο Κουσκούνας έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στους Κρητικούς σκοράροντας στο 71’ και στο 82’ ο Ρίσκι έκανε το 3-1. Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε ο Σάλιακας στις καθυστερήσεις.