Επιστροφή όνειρο για Ρονάλντο στο «Ολντ Τράφορντ» – Σκόραρε στο ντεμπούτο του (vid)

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο είναι εδώ! Ο CR7 συνδύασε την επιστροφή του στη Γιουνάιτεντ με γκολ, κάνοντας στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου το 1-0 απέναντι στη Νιούκαστλ, ενώ ήταν και αυτός που έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του Σόλσκιερ!

Όχι που δεν θα σκόραρε! Στο ντεμπούτο του με τη φανέλα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ο Κριστιάνο Ρονάλντο βρήκε δίχτυα κόντρα στη Νιούκαστλ.

Ο Γκρίνγουντ έκανε το σουτ και ο Πορτογάλος σταρ πήρε το ριμπάουντ μετά την απόκρουση του Γούντμαν και έκανε το 1-0 στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Και παρότι η Νιουκάστλ κατάφερε να ισοφαρίσει, ο 36χρονος φώναξε και πάλι «παρών», όταν τον χρειάστηκε η ομάδα του. Μετά από πάσα του Λουκ Σο, ο Ρονάλντο πλάσαρε με το αριστερό, δίνοντας ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του Σόλσκιερ στο 62ο λεπτό!