Γκολ ο Άκπομ, άμεση η απάντηση από τη Σλόβαν (vids)

Ο ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ με τον Τσούμπα Άκπομ, ωστόσο η Σλόβαν απάντησε άμεσα με τον Γκριν.

Ονειρικό ξεκίνημα για τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα, απέναντι στη Σλόβαν Μπρατισλάβας, η οποία ωστόσο βρήκε γρήγορη απάντηση.

Με γκολ του Τσούμπα Άκπομ στο 10ο λεπτό, ο Δικέφαλος του Βορρά άνοιξε το σκορ στην Τούμπα απέναντι στην ομάδα της Σλοβακίας, παίρνοντας έτσι προβάδισμα.

Ο Ζίβκοβιτς έδωσε την μπάλα στον Σίντκλεϊ που ήταν δεξιά και εκείνος έκανε τη σέντρα μέσα στην περιοχή, με τον Άκπομ να την εκμεταλλεύεται και να τη στέλνει στα δίχτυα των φιλοξενούμενων για το 1-0!

Η απάντηση της Σλόβαν ωστόσο δεν άργησε να έρθει. Ο Πασχαλάκης έβγαλε το πλασέ του Χέντι, ωστόσο δεν μπόρεσε να κάνει το ίδιο στο σουτ του Γκριν που την έστειλε στα δίχτυα του ΠΑΟΚ στο 14ο λεπτό για το 1-1.