Τα Highlights της σπουδαίας νίκης της Ελλάδας κόντρα στη Γεωργία (vid)

Δείτε τις καλύτερες φάσεις και τα γκολ από τη σπουδαία νίκη της Εθνικής Ελλάδος κόντρα στη Γεωργία.

Σε ένα ματς όπου όλα έδειχναν ότι θα λήξει ισόπαλο, η Ελλάδα βρήκε δύο γκολ στην εκπνοή και πήρε μια τεράστια νίκη με 2-1 απέναντι στην Γεωργία.

Με το θετικό αυτό αποτέλεσμα, η Εθνική έφτασε τους 9 βαθμούς σε 5 αναμετρήσεις, όντας πλέον στο -3 από την Σουηδία και στο -4 από την Ισπανία, η οποία έχει ένα ματς παραπάνω.

Η Εθνική Ελλάδος ήταν κυρίαρχη στο ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να φτάσει στη νίκη χάρη σε δύο γκολ στα τελευταία λεπτά.

Ο Μπακασέτας με εκτέλεση πέναλτι «λύτρωσε» την Ελλάδα, πετυχαίνοντας το 0-1 στο 90′, ενώ ο Πέλκας στις καθυστερήσεις «κλείδωσε» τη νίκη, διαμορφώνοντας το τελικό 0-2.

Με αυτή τη νίκη η Εθνική ομάδα έφτασε τους 9 βαθμούς και διατήρησε τις ελπίδες της για πρόκριση, αλλά για να έχει αντίκρισμα η αποψινή νίκη θα πρέπει να κερδίσει την ερχόμενη Τρίτη (12/10) την Σουηδία στη Στοκχόλμη.