Μίλερ και Σανέ… σπρώχνουν την Μπαρτσελόνα στο Europa League (vids)

Η Μπάγερν πέτυχε δύο γκολ απέναντι στην Μπαρτσελόνα πριν το ημίχρονο και την... σπρώχνει στο Europa League!

Τα πράγματα δεν εξελίχθηκαν όπως τα ήθελε η Μπαρτσελόνα στο πρώτο ημίχρονο στο Μόναχο απέναντι στη Μπάγερν για την τελευταία αγωνιστική των ομίλων του Champions League.

Την ώρα που η Μπενφίκα νικούσε με 2-0 τη Ντιναμό Κιέβου, οι Καταλανοί ήθελαν πάση θυσία τη νίκη για να προκριθούν εκείνοι στην επόμενη φάση. Ωστόσο, οι Βαυαροί είχαν άλλη γνώμη.

Η ομάδα του Νάγκελσμαν πέτυχε δύο γκολ πριν την ανάπαυλα και έβαλε στη Μπαρτσελόνα πολύ δύσκολα ενόψει του δευτέρου μέρους.

Στο 34′ ο Λεβαντόφσκι… χόρεψε στην περιοχή των «μπλαουγκράνα», έκανε τη σέντρα και ο Μίλερ με κεφαλιά έκανε το 1-0 για τη Μπάγερν, ενώ ο Σανέ με φοβερό σουτ στο 43′ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του.