2-0 ο Παναιτωλικός με τρομερό πλασέ του Ντουάρτε – Μείωσε ο Ντάλσιο για τον Ιωνικό (vids)

Ο Ντουάρτε με υποδειγματικό πλασέ διπλασίασε τα τέρματα για τον Παναιτωλικό στο 68, με τον Ντάλσιο τρία λεπτά αργότερα να μειώνει για τον Ιωνικό.

Τρομερό ματς γίνεται και στο δεύτερο ημίχρονο στο Αγρίνιο ανάμεσα στον Παναιτωλικό και τον Ιωνικό για την 13η αγωνιστική της Superleague.

Έχοντας το 1-0 υπέρ τους από το πρώτο μέρος χάρη σε γκολ του Μεντόσα στις καθυστερήσεις, οι γηπεδούχοι στο 68′ κατάφεραν να βρουν ξανά τον δρόμο προς τα δίχτυα.

Οι παίκτες του Γιάννη Αναστασίου έφυγαν γρήγορα στην αντεπίθεση με τον Βέργο, αυτός έδωσε ωραία στον Ντουάρτε, ο οποίος με εκπληκτικό πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-0.

Η ομάδα της Νίκαιας απάντησε άμεσα. Στο 71′, ο Άοσμαν εκτέλεσε το φάουλ, ο Μελίσσας απέκρουσε, αλλά ο ο Ντάλσιο πήρε το ριμπάουντ και έστειλε από κοντά την μπάλα στα δίχτυα για το 2-1.