Ο Τζανιόλο έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην Ρόμα, μείωσε με Μουριέλ η Αταλάντα (vid)

Ειμπραχάμ και Τζανιόλο έδωσαν γρήγορα προβάδισμα δύο τερμάτων στην Ρόμα απέναντι στην Αταλάντα, μείωσαν με Μουριέλ πριν το ημίχρονο οι γηπεδούχοι.

Η προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Europa League Αταλάντα υποδέχεται την Ρόμα του Ζοσέ Μουρίνιο, με την ομάδα του Μπέργκαμο να βρίσκεται πίσω στο σκορ στα πρώτα 45 λεπτά της αναμέτρησης.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν μόλις στα 56 δευτερόλεπτα με τον Τάμι Ειμπραχάμ να παίρνει τρεις κόντρες και να ανοίγει το σκορ. Στην συνέχεια η ομάδα της Ρώμης έκανε δύο τα τέρματα της με τον Τζανιόλο να νικά στο ένας με έναν τον Τζιμσίτι και να κάνει το 0-2.

Η Αταλάντα κατάφερε να πάει στην ανάπαυλα βρισκόμενη πίσω με διαφορά ενός τέρματος καθώς η αλλαγή του Πιέρο Γκασπερίνι Μουριέλ έκανε το 1-2 στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων έχοντας ως σύμμαχο και την τύχη.