Μπενφίκα – Άγιαξ: Απίθανο πρώτο μέρος με πρωταγωνιστή τον… Άλε (vids)

Απίθανα πράγματα συνέβησαν στο πρώτο μέρος στο «Ντα Λουζ» με τον Τάντιτς να βάζει μπροστά τον Άγιαξ με γκολάρα στο 18', τον Άλε να στέλνει άθελα του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του λίγα λεπτά αργότερα(26'), και στα καπάκια(29') ο ίδιος να σβήνει... το αυτογκολ με υπέροχη προσπάθεια

Απίθανα πράγματα συνέβησαν στο πρώτο μέρος της αναμέτρησης της Μπενφίκα με τον Άγιαξ. Ο Αιαντάς έκλεισε το πρώτο 45λεπτο μπροστά στο σκορ με 2-1, με το εντυπωσιακό να είναι το γεγονός πως και τα τρία τέρματα τα πετύχαν οι Ολλανδοί.

Αρχικά ο Ντούσαν Τάντιτς έδωσε προβάδισμα στον Άγιαξ στο 18′ με πλασέ… ποιήμα, ωστόσο στο 26′ ο Άλε στάθηκε άτυχος στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-1. Όμως τρία λεπτά αργότερα πήρε το αίμα του… πίσω δίνοντας εκ νέου προβάδισμα στον Αιάντα για το 1-2.