Ρε Ζλάταν πόσα θες να μας τρελάνεις; (vids)

Ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς συστήθηκε στο κοινό των ΗΠΑ με μια αδιανόητη γκολάρα στην πρώτη του μόλις τελική στο ματς, ενώ λίγο αργότερα πέτυχε και το νικητήριο γκολ στην αναμέτρηση των Λος Άντζελες Γκάλαξι με τους Λος Άντζελες F.C.

Όσα και να πεις για τα γκολ που έχει πετύχει στην καριέρα του ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς είναι λίγα.

O Σουηδός έχει πετύχει ασύλληπτες γκολάρες στα όσα χρόνια που αγωνίζεται και σήμερα (31/3) πρόσθεσε ακόμα μια. Ο Ζλάταν μπήκε ως αλλαγή στο 71′ στο τοπικό ντέρμπι των Λος Άντζελες Γκάλαξι με τους Λος Άντζελες F.C. και έξι λεπτά αργότερα ισοφάρισε σε 3-3 για την ομάδα του μ’ ένα απίθανο γκολ!

Και όχι μόνο αυτό, αλλά στις καθυστερήσεις έκανε την ολική ανατροπή για την ομάδα του, σκοράροντας ένα… φυσιολογικό για τα δεδομένα του γκολ.