Χορταστικό ημίχρονο στη Λαμία με τρία γκολ (vids)

Η Λαμία πήρε προβάδισμα στο σκορ με γκολ του Ντε Βινσέντι από νωρίς, ο Βόλος ισοφάρισε, αλλά οι Φθιωτοί απάντησαν γρήγορα με τον Νούνιες και πήγαν μπροστά στο σκορ στα αποδυτήρια.

Η Λαμία υποδέχεται τον Βόλο για την 11η αγωνιστική της Super League, με την ομάδα της Φθιώτιδας να προηγείται με 2-1 στο πρώτο ημίχρονο.

Ο Τόμας Ντε Βινσέντι άνοιξε το σκορ στο 9′, με ωραίο συρτό σουτ, έπειτα από κλέψιμο της ομάδας του.

Στο 38′ o Πάολο Φερνάντες με ωραία ατομική και εξαιρετικό σουτ, ισοφάρισε σε 1-1 για τον Βόλο.

Η χαρά των φιλοξενούμενων ωστόσο δεν κράτησε για πολύ, καθώς ένα λεπτό αργότερα η Λαμία βρήκε και δεύτερο γκολ με τον Νούνιες να εκμεταλλεύεται την παράλληλη μπαλιά του Σιμόν και να σκοράρει σε κενή εστία.