Οι γκολάρες Μπακαμπού και Φορτούνη για το 2-0 του Ολυμπιακού (vids)

Ο Σεντρίκ Μπακαμπού έβαλε μπροστά στο σκορ τον Ολυμπιακό στο 34' απέναντι στον Ιωνικό, ενώ στο 40' ο Κώστας Φορτούνης πέτυχε ένα καταπληκτικό γκολ, για το 0-2.

Ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει τον Ιωνικό στη Νεάπολη για την 16η αγωνιστική της Super League και μέσα σε τέσσερα λεπτά πέτυχε δύο γκολ παίρνοντας ισχυρό προβάδισμα για τη νίκη.

Ο Σεντρίκ Μπακαμπού έδωσε το προβάδισμα στο σκορ στους πρωταθλητές στο 34ο λεπτό και ο Κώστας Φορτούνης έκανε το 0-2 στο 40′ με ένα υπέροχο πλασέ.

Με μια πολύ όμορφη ομαδική συνεργασία, ο Ιν-Μπεόμ Χουάνγκ «τσίμησε» εξαιρετικά την μπάλα και την κατάλληλη στιγμή έβγαλε τετ-α-τετ τον Μπακαμπού που πλάσαρε σωστά για το 0-1.

Δείτε το 0-1 του Μπακαμπού:

Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Κώστας Φορτούνης έφερε την μπάλα από τα αριστερά στα δεξιά και με ένα δυνατό σουτ νίκησε τον Χουτετσιώτη για το 2-0!