Ισοφάρισε ο Πανσερραϊκός – Άμεση απάντηση με Μάνταλο για την ΑΕΚ (vids)

Ο Πανσερραϊκός ισοφάρισε με τον Κατσαντώνη λίγα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ωστόσο ο Πέτρος Μάνταλος με το δεύτερο δικό του γκολ έδωσε ξανά το προβάδισμα στην ΑΕΚ.

Ο Πανσερραϊκός υποδέχεται αυτήν την ώρα την ΑΕΚ για τον αγώνα ρεβάνς της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος, με τις δύο ομάδες να ξεκινούν εντυπωσιακά το δεύτερο ημίχρονο.

Στο 49′ οι γηπεδούχοι βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης με τον Ανδρέα Κατσαντώνη να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα από κοντά μετά από γύρισμα του Σαίντ.

Δείτε το γκολ του Κατσαντώνη:

Δύο λεπτά αργότερα ωστόσο, οι «κιτρινόμαυροι» ανέκτησαν το προβάδισμα και πάλι με γκολ του Πέτρου Μάνταλου, ο οποίος είχε κάνει και το 0-1. Ο μέσος της ΑΕΚ, εκμεταλλεύτηκε τη σέντρα του Σιντιμπέ και με ωραία κεφαλιά έγραψε το 1-2: