Τραγικό λάθος του Κουρτουά, 2-0 ο Σαλάχ – Άμεση απάντηση με Βινίσιους για τη Ρεάλ (vids)

Στο 14' η Λίβερπουλ έκανε και το 2-0 με γκολ του Σαλάχ μετά από μεγάλη γκάφα του Κουρτουά, αλλά η Ρεάλ μείωσε επτά λεπτά αργότερα με υπέροχο γκολ του Βινίσιους.

Ονειρικό ήταν το ξεκίνημα για τη Λίβερπουλ στο μεγάλο ματς με τη Ρεάλ καθώς πριν συμπληρωθεί το πρώτο τέταρτο του αγώνα, οι «reds» σκόραραν δύο φορές.

Μετά το μυθικό γκολ του Νούνιες στο 4′, ήρθε το 2-0 από τον Σαλάχ δέκα λεπτά αργότερα και μετά από αδιανόητο λάθος του Κουρτουά.

Ο Βέλγος τερματοφύλακας έχασε το κοντρόλ μπροστά στον Αιγύπτιο, ο οποίος δεν άφησε το «δώρο» ανεκμετάλλευτο και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα σαν σε προπόνηση.

Δείτε το γκολ του Σαλάχ:

Θυμηθείτε το 1-0 του Νούνιες:

Στο 21′ όμως, ο Βινίσιους με υπέροχο τελείωμα νίκησε τον Άλισον μειώνοντας σε 2-1 για τη Ρεάλ.