ΑΕΚ – Αρης: Τα γκολ των Λιβάι Γκαρσία και Ιτούρμπε και οι ευκαιρίες του πρώτου ημιχρόνου (vids)

Δείτε το πέναλτι του Λιβάι Γκαρσία με το οποίο η ΑΕΚ άνοιξε το σκορ στο παιχνίδι με τον Αρη, την ισοφάριση του Ιτούρμπε, αλλά και όλες τις ευκαιρίες του πρώτου ημιχρόνου.

Η ΑΕΚ αντιμετωπίζει τον Αρη στην Opap Arena για την 4η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League, με το πρώτο ημίχρονο να ολοκληρώνεται με το σκορ στο 1-1.

Η Ενωση άνοιξε το σκορ στο 36ο λεπτό με πέναλτι του Λιβάι Γκαρσία, αλλά λίγο πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου οι Θεσσαλονικείς ισοφάρισαν με τον Ιτούρμπε.

Διαβάστε επίσης: Νέες «βόμβες» Ρατσκόφσκι για ΕΠΟ και την επίθεση που δέχθηκε: «O εκπρόσωπος της ελληνικής ομοσπονδίας είπε να μην κάνω καταγγελία στην αστυνομία»! (vids)

Ο Διαμαντόπουλος έδωσε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Ετέμπο στον Ελίασον και ο Λιβάι Γκαρσία από την άσπρη βούλα έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του Ματίας Αλμέιδα.

Στο 45+1’ ο Πάλμα σούταρε δυνατά, η μπάλα σταμάτησε στο δεξί δοκάρι του Αθανασιάδη, ο Ιτούρμπε πετάχτηκε στην πλάτη του Χατζισαφί, πήρε το «ριμπάουντ» και από κοντά ισοφάρισε σε 1-1.

Δείτε το γκολ του Λιβάι:

Και το γκολ του Ιτούρμπε:

Οι ευκαιρίες του πρώτου ημιχρόνου:

Η ΑΕΚ είχε απειλήσει πρώτη στο 2ο λεπτό με κεφαλιά του Αραούχο, μετά από γύρισμα του Λιβάι Γκαρσία:

Στο 6’ ο Καμάτσο σούταρε από πλάγια θέση, αλλά έστειλε την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Νταρίντα έκανε το φαλτσαριστό σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή της ΑΕΚ, αλλά η μπάλα έφυγε πάνω από την εστία της ΑΕΚ.

Στο 14’ η ΑΕΚ απάντησε με τον Γκατσίνοβιτς, αλλά και το δικό του σουτ έφυγε ψηλά άουτ.

Στο 40’ ο Καμάτσο πήρε την κεφαλιά, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει.