Τσούμπερ και Μουκουντί δίνουν αέρα δύο τερμάτων στην ΑΕΚ μέσα σε τρία λεπτά (vids)

Ισχυρό προβάδισμα για την Ένωση κόντρα στον ΠΑΟΚ πριν την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα.

Με… δράστες τους Τσούμπερ και Μουκουντί η ΑΕΚ πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων κόντρα στον ΠΑΟΚ.

Αρχικά στο 21′ ο Κοτάρσκι έκανε ξανά λάθος. Ο Γιόνσον έκλεψε την μπάλα, έστρωσε στον Τσούμπερ που από κοντά πλάσαρε εύστοχα, ενώ τρία λεπτά αργότερα σε εκτέλεση κόρνερ του Χατζισαφί, ο Γιόνσον πήρε την κεφαλιά στο πίσω δοκάρι και ο Μουκουντί από κοντά έσπρωξε με προβολή την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0 της ΑΕΚ.

Όλα αυτά την ώρα που ο ΠΑΟΚ παίζει με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Κάργα από το 10′.

Το 1-0 της ΑΕΚ: