Η γκολάρα του Μουσιάλα που χάρισε το πρωτάθλημα στην Μπάγερν (vid)

Δείτε το «χρυσό γκολ» του Τζαμάλ Μουσιάλα, στο ματς της Μπάγερν Μονάχου με την Κολωνία που έδωσε τον τίτλο στους Βαυαρούς, στα τελευταία συγκλονιστικά λεπτά.

Το φινάλε της φετινής σεζόν στην Bundesliga εξελίχθηκε στο απόλυτο θρίλερ. Η Ντόρτμουντ με την ισοφάριση της Κολωνίας απέναντι στην Μπάγερν ήταν έτοιμη να πανηγυρίσει το πρωτάθλημα παρά το γεγονός ότι εκείνη τη στιγμή έχανε με 2-0 εντός έδρας από τη Μάιντς, όμως ο Τζαμάλ Μουσιάλα είχε διαφορετική άποψη.

Στο 89ο λεπτό της αναμέτρησης ο Γερμανός με ένα υπέροχο σουτ εκτός περιοχής νίκησε τον Σβέμπε για να κάνει το 1-2 υπέρ των Βαυαρών και να χαρίσει το 11ο σερί πρωτάθλημα στην ομάδα του.

Δείτε το «χρυσό γκολ» του Μουσιάλα:

Μετά τη λήξη μάλιστα του δικού τους αγώνα οι παίκτες της Μπάγερν μαζεύτηκαν όλοι σε έναν κύκλο για να δουν το τέλος του πασιχνδιού της Ντόρτμουντ και να ξεσπάσουν σε πανηγυρισμούς.