Η Ρέιντζερς ισοφάρισε, αλλά ο Καρβάλιο έδωσε ξανά προβάδισμα στον Ολυμπιακό (vids)

Στο 51' ο Ταβερνιέ έκανε το 1-1 με πέναλτι, αλλά πέντε λεπτά μετά ο Καρβάλιο από κοντά έδωσε νέο προβάδισμα στον Ολυμπιακό.

Με δύο γρήγορα γκολ ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο φιλικό της Ρέιντζερς με τον Ολυμπιακό.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που σκόραραν πρώτοι κάνοντας το 1-1 με πέναλτι του Ταβερνιέ στο 51′, αλλά οι Πειραιώτες είχαν τη απάντηση.

Πέντε λεπτά αργότερα, από ωραία μπαλιά του Καμαρά για τον Μασούρα, εκείνος έκανε το γύρισμα για τον Ελ Αραμπί που δεν μπόρεσε να σκοράρει από τα δύο μέτρα, αλλά το έκανε το Καρβάλιο που ακολουθούσε.