Υπέροχη ατομική ενέργεια του Ποντένσε και 1-1 ο Ολυμπιακός με κεφαλιά του Ελ Κααμπί (vid)

Στον γκολ του Εζέκιελ Πόνσε απάντησε ο Ελ Κααμπί για να φέρει το ματς στα ίσα στο 38ο λεπτό, έπειτα από υπέροχη ενέργεια και μπαλιά του Ποντένσε.

Ο Ολυμπιακός αφού έφερε σε ισορροπία την αναμέτρηση κόντρα στην ΑΕΚ στην «Opap Arena», απάντησε στο γκολ του Εζέκιελ Πόνσε με τον Ελ Κααμπί δεκαέξι λεπτά αργότερα.

Αναλυτικότερα, έπειτα από οργανωμένη επίθεση των παικτών του Ντιέγκο Μαρτίνεθ, η μπάλα έφτασε στα πόδια του Ποντένσε. Ο Πορτογάλος αφού έκανε μία άψογη ατομική ενέργεια «είδε» μία φανταστική πάσα για τον Αγιούμπ Ελ Κααμπί στο δεύτερο δοκάρι, με τον Μαροκινό φορ να στέλνει με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα, φέρνοντας το ματς στα ίσα.