Aπίθανη ανατροπή της Ελλάδας και 2-1 με Μπακασέτα και Ιωαννίδη (vids)

Δύο γκολ σε διάστημα πέντε λεπτών για την Ελλάδα με δράστες τους Μπακασέτα και Ιωαννίδη που έδωσαν το προβάδισμα στην Εθνική μας.

Τρομερή εμφάνιση από την Ελλάδα που μέσα σε πέντε λεπτά κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος της αποτέλεσμα και παίρνοντας προβάδισμα με 2-1 χάρη στα τέρματα των Μπουχαλάκη και Ιωαννίδης.

Το 1-1 ήρθε στο 56′ με τον Μπακασέτα. Ο Μασούρας πίεσε και έκλεψε, ο Ιωαννίδης δεν μπόρεσε να σκοράρει, όμως η μπάλα στρώθηκε στον μέσο της Τράμπζονσπορ που με ασύλληπτο σουτ σκόραρε.

Πέντε λεπτά αργότερα, η Εθνική μας βρήκε και δεύτερο γκολ με τον Ιωαννίδη να κάνει το 2-1. Ο Γιαννούλης κινήθηκε εξαιρετικά από αριστερά, έδωσε στον φορ του Παναθηναϊκού και με ένα άγγιγμα βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα.