Το χαμένο πέναλτι του Φορτούνη στην αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τη Λαμία (vid)

Δείτε το χαμένο πέναλτι του Κώστα Φορτούνη στην αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τη Λαμία που βρίσκεται σε εξέλιξη για την 16η αγωνιστική της Superleague

Σε εξέλιξη είναι η αναμέτρηση του Ολυμπιακού στην έδρα της Λαμίας, με τους γηπεδούχους να προηγούνται με 1-0, με γκολ του Σλίβκα, από το 4ο λεπτό.

Μετά την χαμένη ευκαιρία του Μασούρα και τις επεμβάσεις του Πασχαλάκη, οι Πειραιώτες κέρδισαν πέναλτι στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, μετά από χέρι του Νούνιεζ σε σέντρα του Ορτέγκα, με τον Κώστα Φορτούνη να αναλαμβάνει την εκτέλεση της εσχάτης των ποινών.

Όμως, ο Έλληνας μέσος αστόχησε στο 49ο λεπτό, με τη Λαμία να «κρατά» το προβάδισμα στο σκορ.