Το εφιαλτικό πρώτο ημίχρονο του Ολυμπιακού κόντρα στην Μακάμπι Τελ Αβίβ (vid)

Η Μακάμπι Τελ Αβίβ μπήκε με το... πόδι πατημένο στο γκάζι και προηγείται του Ολυμπιακού με 3-1 στο πρώτο ημίχρονο

Εφιαλτικό αποδείχτηκε για τον Ολυμπιακό το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης με την Μακάμπι Τελ Αβίβ στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης», με τους Ισραηλινούς να είναι ανώτεροι στον αγωνιστικό χώρο και να προηγούνται με 3-1.

Μόλις στο 5′ από αδράνεια της άμυνας των Πειραιωτών ο Ζάχαβι με σουτ στην κίνηση έκανε το 1-0 για τη Μακάμπι, που δεν έμεινε εκεί αφού οι Ισραηλινοί έκαναν το 2-0 πριν το πρώτο δεκάλεπτο. Στο 9′ ο Πέρετς έκανε το σουτ, ο Πασχαλάκης απέκρουσε και ο Σαχάρ πήρε το ριμπάουντ και από κοντά έκανε το 2-0 για την ομάδα του.

Στο 13′ ο Ολυμπιακός μείωσε γρήγορα και μπήκε προσωρινά στο ματς, με τον Ελ Κααμπί. Πιο συγκεκριμένα ο Φορτούνης έκανε υπέροχη σέντρα από τα δεξιά με τον Μαροκινό φορ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με εξίσου όμορφη κεφαλιά

Όμως, η Μακάμπι πέτυχε και τρίτο γκολ στο30′. Ο Μίλσον με ατομική προσπάθεια από τα αριστερά, μπήκε στην περιοχή και την κατάλληλη στιγμή «έσπασε» την μπάλα στο σημείο του πέναλτι, με τον Ζάχαβι να κάνει εύκολα το 3-1.