Γιόβετιτς και Ελ Αραμπί «καθάρισαν» στην παράταση τον θρίαμβο του Ολυμπιακού (vids)

Στέβαν Γιόβετιτς και Γιουσέφ Ελ Αραμπί σκόραραν στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης και ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 6-1.

Ο Ολυμπιακός μπήκε αποφασισμένος στην παράταση για να καθαρίσει την υπόθεση πρόκριση κόντρα στη Μακάμπι Τελ Αβίβ και το έκανε με εμφατικό τρόπο.

Αρχικά ο Στέβαν Γιόβετιτς έδωσε σκορ πρόκρισης στους Ερυθρόλευκους, με τον Φορτούνη να εκτελεί φάουλ, την μπάλα να «κολλά» στην περιοχή και να στρώνεται στον Μαυροβούνιο που με δυνατό σουτ έκανε το 5-1.

Οι Πειραιώτες όμως δεν σταμάτησαν εκεί και βγήκαν στην κόντρα με τον Μασούρα. Ο Έλληνας εξτρέμ κινήθηκε όμορφα, πέρασε από τον τερματοφύλακα, πάσαρε στον Ελ Αραμπί που σε κενή εστία έκανε το τελικό 6-1.