Εν ψυχρώ κλωτσιά μπροστά στον διαιτητή, αλλά καμία κάρτα στο Κάρντιφ – Νιούκαστλ (vid)

Ο Κένεντι κλώτσησε εν ψυχρώ εκτός φάσης αντίπαλό του, μπροστά στα μάτια του διαιτητή του Κάρντιφ - Νιούκαστλ, ωστόσο δεν αντίκρισε ούτε την κίτρινη κάρτα! Δείτε το χαρακτηριστικό βίντεο.

Το μεσημέρι του Σαββάτου (18/08) η Κάρντιφ υποδέχτηκε τη Νιούκαστλ, στο ματς που άνοιξε τη 2η αγωνιστική της Premier League.

Στο 34ο λεπτό ο πρώην άσος της Τσέλσι, Κένεντι, κλώτσησε εκτός φάσης τον Καμαράσα μπροστά στα μάτια του διαιτητή, ο οποίος ωστόσο δεν τιμώρησε όχι απλά με κόκκινη, αλλά ούτε καν με κίτρινη κάρτα τον Βραζιλιάνο εξτρέμ!

Μάλιστα, δεν ολοκλήρωσε ούτε μία πάσα στο πρώτο μέρος, ενώ έχασε και πέναλτι στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης (0-0 το τελικό σκορ)!