Το γκολ του Μανέ και η γκάφα του Άλισον στο ντέρμπι του Άνφιλντ (vid)

Ο Σαντιό Μανέ άνοιξε το σκορ για τη Λίβερπουλ αλλά Ο Τζέσε Λίνγκαρντ με... τη βοήθεια του Άλισον Μπέκερ ισοφάρισε για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Λίβερπουλ και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ οδηγήθηκαν ισόπαλες με 1-1 στα αποδυτήρια του Άνφιλντ στο ντέρμπι της 17ης αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ. Το σκορ στην αναμέτρηση είχε ανοίξει για τους «ρεντς» ο Σαντιό Μανέ στο 24ο λεπτό μετά από εξαιρετική πάσα του Φαμπίνιο στην πλάτη της άμυνας της Γιουνάιτεντ. Οι «κόκκινοι διάβολοι» ισοφάρισαν εννέα λεπτά αργότερα με τον ήρωα της πρόκρισης της Λίβερπουλ στο ματς με τη Νάπολι, Άλισον, να δωρίζει στην κυριολεξία το γκολ της ισοφάρισης στην ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο. Δείτε τα μέχρι τώρα γκολ στο ντέρμπι του Άνφιλντ:

Το 1-0 του Μανέ

To 1-1 του Λίνγκαρντ