Λίβερπουλ – Άρσεναλ : Μανέ και Σαλάχ για το 4-1 των Κόκκινων (vids)

Λίγη ώρα αφότου ολοκληρώθηκε το σόου του Ρομπέρτο Φιρμίνο με τα δύο γκολ σε 93", ο Σαντιό Μανέ πέτυχε τρίτο γκολ και ο Μοχάμεντ Σαλάχ τέταρτο για το 4-1 του πρώτου ημιχρόνου στο Λίβερπουλ - Άρσεναλ.

16 λεπτά μετά το σόου του Ρομπέρτο Φιρμίνο, ο οποίος σκόραρε δύο φορές σε 93 δευτερόλεπτα (14′ και 16′) και ολοκλήρωσε μόνος του την ανατροπή της Λιβερπουλ επί της Άρσεναλ στο Άνφιλντ (2-1), σειρά πήρε ο Σαντιό Μανέ.

Ο Άντριου Ρόμπερτσον έκανε τη βαθιά μπαλιά, η άμυνα των Κανονιέρηδων αδράνησε εκ νέου, ο Μοχάμεντ Σαλάχ κατέβασε και πάσαρε παράλληλα στον Σενεγαλέζο επιθετικό αντί να εκτελέσει, ο οποίος είχε εύκολη δουλειά για το 3-1 στο 32′.

Στις καθυστερήσεις ο Μοχάμεντ Σαλάχ ευστόχησε και στην εκτέλεση πέναλτι για το 4-1 του πρώτου ημιχρόνου, με τον Σωκράτη Παπασταθόπουλο να είναι εκείνος που υπέπεσε στην παράβαση, με θύμα τον Αιγύπτιο επιθετικό της ομάδας του Γιούργκεν Κλοπ.