Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Μπόρνμουθ: Τρία γκολ σε 13 λεπτά και 3-1 στο ημίχρονο (vids)

Οι Πολ Πογκμπά και Μάρκους Ράσφορντ συνεργάστηκαν στο πρώτο γκολ, και πέτυχαν το δεύτερο και το τρίτο της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κόντρα στην Μπόρνμουθ. Τρία γκολ μέσα σε 13 λεπτά στο Ολντ Τράφορντ, ο Ακέ μείωσε για τους φιλοξενούμενους.

Ο Πολ Πογκμπά χτύπησε και δεύτερη φορά στην αναμέτρηση της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με την Μπόρνμουθ, γράφοντας το 2-0 με πολύ ωραία κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι στο 34′.

Ωστόσο οι Κόκκινοι Διάβολοι δεν έμειναν εκεί. Στο 45′ ο Μάρκους Ράσφορντ πετάχτηκε με προβολή στο δεύτερο δοκάρι και έγραψε το 3-0, ενώ στις καθυστερήσεις ο Ακέ μείωσε σε 3-1 για τους φιλοξενούμενους με κεφαλιά, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ με πάσα.