Άρης – Λαμία: Το γκολ – λύτρωση του Ματίγια με εκτέλεση φάουλ στις καθυστερήσεις (vid)

Ο Χαβιέ Ματίγια λύτρωσε τον Άρη με σέντρα - σουτ από εκτέλεση φάουλ στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης με τη Λαμία. Δείτε το γκολ του Αργεντινού.

Ο Χαβιέ Ματίγια λύτρωσε τον Άρη στο 90+2′ της αναμέτρησης με τη Λαμία, χαρίζοντάς του τη νίκη παρά την αποκαρδιωτική εμφάνισή στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα.

Ο Αργεντινός ανέλαβε την εκτέλεση φάουλ από πολύ πλάγια θέση στην αριστερή πλευρά, με την μπάλα να περνάει από τα κεφάλια όλων των ποδοσφαιριστών, να αιφνιδιάζει τον Σαράνοφ και να καταλήγει στα δίχτυα της ομάδας της Φθιώτιδας για το τελικό 1-0.

Οι Κίτρινοι ξέσπασαν σε έξαλλους πανηγυρισμούς, ωστόσο δεν γλίτωσαν τη γιούχα για την εικόνα του ακόμα και μετά τη λήξη του ματς.