Άνοιξε το σκορ στο Άνφιλντ η Μπέρνλι με απευθείας κόρνερ! (vid)

Η Μπέρνλι άνοιξε το σκορ στο έκτο λεπτό απέναντι στη Λίβερπουλ με απευθείας εκτέλεση κόρνερ που όμως δεν έπρεπε να μετρήσει, καθώς ο Τζέιμς Ταρκόβσκι έκανε φάουλ στον Άλισον.

Η Μπέρνλι έκανε το 0-1 μόλις στο έκτο λεπτό της εκτός έδρας αναμέτρησης με τη Λίβερπουλ με απευθείας εκτέλεση κόρνερ.

Όπως θα δείτε και στο βίντεο όμως το γκολ κακώς μέτρησε, καθώς ο Τζέιμς Ταρκόβσκι έκανε φάουλ στον Άλισον.

Συγκεκριμένα, ο Άσλεϊ Γουέστγουντ, εκτέλεσε απευθείας με το δεξί το κόρνερ από τα αριστερά και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Άλισον, προκαλώντας ψυχρολουσία στους κόκκινους του Γιούργκεν Κλοπ, που διαμαρτυρήθηκαν ορθά για επιθετικό φάουλ πάνω στον Βραζιλιάνο τερματοφύλακα.

Παρόλα αυτά, όμως η Λίβερπουλ με γκολ από τον Φιρμίνο και τον Μανέ έχει ανατρέψει το σκορ πριν το 25′.