Ολυμπιακός: Τα γκολ των Μασούρα και Γκερέρο στο πρώτο ημίχρονο (vid)

Ο Ολυμπιακός έπειτα από ένα εντυπωσιακό πρώτο ημίχρονο προηγείται με 3-0 της Νότιγχαμ Φόρεστ, χάρη στα γκολ των Μασούρα και Γκερέρο.

Ο Ολυμπιακός προηγείται με 3-0 της Νότιγχαμ Φόρεστ, έπειτα από ένα εντυπωσιακό πρώτο ημίχρονο.

Η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς ξεκίνησε με γκολ από τα… αποδυτήρια ανοίγοντας το σκορ με τον Γιώργο Μασούρα στο 4ο λεπτό.

Ο νεαρός Έλληνας επιθετικός εκμεταλλεύτηκε την κεφαλιά πάσα προς τα πίσω του Γκερέρο, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ και με δυνατό σουτ άνοιξε το σκορ για τους «ερυθρόλευκους».

Στη συνέχεια ο Ισπανός φορ από δημιουργός έγινε σκόρερ, πετυχαίνοντας τα επόμενα δύο τέρματα των Πειραιωτών. Το πρώτο με προβολή έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, ενώ το δεύτερο προσωπικό του με ωραίο αριστερό βολέ.

Δείτε εδώ και τα 3 γκολ των «ερυθρόλευκων»