Ριβάλντο : Το γκολ με ανάποδο ψαλίδι κόντρα στη Βαλένθια

Τελευταίο λεπτό στο παιχνίδι και ο Ριβάλντο αποφασίζει να κάνει ένα μαγικό κόντρα στην Βαλένθια!

Ο Ριβάλντο έχει γράψει τη δική του ιστορία στο παγκόσμιο ποδόσφαιρο. Είναι ένας από τους σπουδαιότερους Βραζιλιάνους παίκτες όλων των εποχών. Έχει βάλει αμέτρητα γκολ στην καριέρα του και πολλά από αυτά είναι χάρμα οφθαλμών.

Το ωραιότερο όμως, το πέτυχε κόντρα στη Βαλένθια στις 17 Ιουνίου 2001. Η Μπαρτσελόνα φιλοξένησε στο Καμπ Νου τη Βαλένθια για την τελευταία αγωνιστική της La Liga και τη νίκησε με 3-2. Ο Ρίμπο σε εκείνο το παιχνίδι είχε σκοράρει και τα τρία τέρματα της ομάδας του. Στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης, ο Βραζιλιάνος σούπερ σταρ αποφάσισε να τρελάνει όλους τους φιλάθλους με το τέρμα που σημείωσε.

Κοντρόλ έξω από την περιοχή με πλάτη στο τέρμα, ανάποδο ψαλίδι και γκολ…